Oct

Η επίδραση της όρασης στο σχολικό περιβάλλον και η μαθησιακή διαδικασία

Το Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης – EEEEK Χίου συμμετείχε  για τρίτη χρονιά, στο Ευρωπαϊκό πρόγραμμα Erasmus+ / Δράση ΚΑ2 με τίτλο «Ιncorporated: Ιnclusion needs competence». Στο πρόγραμμα αυτό συμμετέχουν σχολεία από την Ιταλία, την Πολωνία, τη Βουλγαρία, τη Γαλλία, τη Γερμανία, τη Φιλανδία, την Τουρκία και την Ελλάδα και τη Γερμανία που είναι και η συντονίστρια χώρα του προγράμματος.

Στα πλαίσια του ανωτέρω Ευρωπαϊκού προγράμματος το  ΕΕΕEΚ ΧΙΟΥ την Παρασκευή 21 Οκτωβρίου 2016 στο Ομήρειο Πνευματικό Κέντρο Δήμου Χίου και ώρα 18.00 – 21.00, διοργανώνει Ημερίδα με θέμα: “Η επίδραση της όρασης στο σχολικό περιβάλλον και η μαθησιακή διαδικασία”.

Η ημερίδα διοργανώνεται με την υποστήριξη και συμπαράσταση των Συμβούλων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Χίου, του Συλλόγου Ψυχολόγων Χίου, του Συλλόγων γονέων και Κηδεμόνων μαθητών του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. και του παραρτήματος της Ε.Ε.Π.Α.Α. Χίου.