Oct

Πολωνία

Η συμμετοχή της Πολωνίας ήταν με ενα σχολείο δευτεροβάθμιας απο την πόλη Ρύμπνικ στα νότια και ανατολικά της χώρας. Το σχολείο είναι ενα κανονικό σχολείο με λίγα παιδιά με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες.

Στο σχολείο διδάσκονται 5 γλώσσες. Το σχολέιο διαθέτει εργαστήριο φυσικής, χημείας, η/υ και βιολογίας. Διαθέτει επίσης τηλεσκόπιο για αστρονομική παρατήρηση.

Το σχολείο συμμετέχει σε προγράμματα για απασχόληση μετά το σχολείο. Επίσης με στόχο την εκμάθηση της ορολογίας σε μαθήματα στην χημεία, φυσική και μαθηματικά, τα μαθήματα αυτά διδασκονται και  στα αγγλικά.

Συμμετέχει σε ευρωπαικά προγράμματα ,comenius με σημαντικά οφέλει για τους μαθητές μας.

Ενισχύουμε τους μαθητές μας στον πολιτισμό μέσω του χορού και του θεάτρου. Θεατρικές παραστάσεις έχουν δοθεί στα αγγλικά .